Kulttuuritapahtumat hyvässä seurassa

Puheenjohtaja Susanna Leppänen kävi maanantaina varmistamassa, että kaikki on Museoraitilla valmista Laskiaissunnuntain koko perheelle tarkoitettua veistotapahtumaa varten. Kulttuuritapahtumat toteuttaa tapahtuman yhteistyössä Lempäälä-seuran ja Lempäälän kulttuuripalveluiden kanssa. – Toivoisinkin ideointia ja yhteydenottoja eri yhdistyksiltä tapahtumista, jotka voitaisiin toteuttaa yhteistyönä, Susanna Leppänen toteaa.

Puheenjohtaja Susanna Leppänen kävi maanantaina varmistamassa, että kaikki on Museoraitilla valmista Laskiaissunnuntain koko perheelle tarkoitettua veistotapahtumaa varten. Kulttuuritapahtumat toteuttaa tapahtuman yhteistyössä Lempäälä-seuran ja Lempäälän kulttuuripalveluiden kanssa. – Toivoisinkin ideointia ja yhteydenottoja eri yhdistyksiltä tapahtumista, jotka voitaisiin toteuttaa yhteistyönä, Susanna Leppänen toteaa.

Lempäälän kulttuuriteemana on tänä vuonna Hyvässä seurassa. Myös Lempäälän Kulttuuritapahtumat ry:n toiminta on tänä vuonna hyvässä seurassa. Kulttuuritapahtumilla alkoi 18. toimintavuosi.

Kulttuuritapahtumien hallitukseen on valittu Aila Alanen, Sinikka Kilpinen, Kirsti Uoti, Terttu Seva, Sirpa Kauppila ja Pertti Laine. Puheenjohtajana jatkaa Susanna Leppänen.

Hallituksen varajäseniksi on valittu Jenni Moilanen, Riina Ainasvuori ja Juhani Laurila.

Yhdistyksen tämän vuoden toimintasuunnitelmassa on 10.2. Museoraitilla järjestettävä lumiveistostapahtuma, huhtikuun lopulla vierailu Unkariin Lempäälän ystävyyskuntaan Tapolcaan, kesäkuussa teatterimatka Valkeakoskelle ja Lempäälä Soi -tapahtuma kesällä. Syyskuussa 6.9. yhdistys järjestää Jazz-illan Piippokeskuksessa.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?