XXX Sako-Beretta Grand Prix 29.–30.6. Kokkovuori
Skeet, peruskilpailu
N: 1) Heinonen Marjut OSH 65, 2) Poutanen Katja HyMa 63, 3) 132 Mustakangas Maria ViHa 61.
N20: 1) Aaltonen Niina RSA 56 SE, 2) 129 Kauppinen Henna IA 38.
Y: 1) Peltonen Miikka KAS 121 SE, 2) Kössi Oskari SSG 121 SE, 3) Leskinen Lauri SSG 119.
Y15: 1) Kallioinen Eetu A-HA 104, 2) Aaltonen Sami RSA 101, 3) Alkku Sami TorSA 97.
Y17: 1) Velleste Reino EST 114, 2) Vallioniemi Timi A-HA 111 SE, 3) Ekman Max SaSA 103.
Y20: 1) Auvinen Juho PAMS 117 SE, 2) Syrjätie Santeri RSA 112, 3) Pernu Mikko IvUa 110.
Y50: 1) Lamminmäki Vesa P-HA 113, 2) Röppänen Arto PAMS 111, 3) Frampton Stewe GB 111.
Y60: 1) Ojanen Hartte HyMa 107 SE, 2) Jaakkola Lauri NoSA 105, 3) Aaltonen Mikko HyMa 104.
Y70: 1) Jussilainen Reino LL 88, 2) Mäkelä Antti NoSA 82, 3) Kauppila Esko P-HA 77.
Skeet, joukkuekilpailu, yleinen: 1) SSG SE Leskinen Lauri 119, Laitinen Timo 115, Valkeapää Tuomo 114, 348, 2) L-HA
Pietarila Vesa 116, Himanka Janne 115, Kutila Sami 112, 343, 3) P-HA Karlund Jari P-HA 110, Jaakkola Jarno 106, Lamminmäki Vesa 113, 329.
Skeet, finaalikilpailut
Juniorit: 1) Vallioniemi Timi A-HA, 2) Syrjätie Santeri RSA, 3) Auvinen Juho PAMS.
Naiset: 1) Heinonen Marjut OSH, 2) Sukula Kirsi SSG, 3) Mustakangas Maria ViHa.
Seniorit: 1) Lamminmäki Vesa P-HA, 2) Auvinen Kari PAMS, 3) Karlund Jari P-HA.
Yleinen: 1) Peltonen Miikka KAS, 2) Leskinen Lauri SSG, 3) Aspholm Tomi L-HA.
Trap, peruskilpailu
N: 1) Veromaa Mopsi SSG 69, 2) Mäkelä-Nummela Satu OSU 68, 3) Antikainen Noora OSU 61.
N20: 1) Varsha Varman IND 60, 2) Ojala Hanna OSU 50.
Y: 1) Törnroos Vesa LAS 120, 2) Kinnunen Jesse SSG 118, 3) Matikainen Veli-MattiSSG 117.
Luokka: Y15
1) Kopra Vili OSU 105, 2) Palin Kristian P-HA 84, 3) Silvasti Juhani VihA 60.
Y17: 1) Kopra Niko OSU 108, 2) Nykänen Miko ViitA 103, 3) Pirttisalo Eemil RMY 99.
Y20: 1) Vitali Roni SSG 113, 2) Wejberg Henrik HyMA 112, 3) Arminen Karri OSU 107.
Y50: 1) Oksa Pasi ViHa SE, 2) Heikkiniemi Ari RMY 113, 3) Kuikka Juhani PAMS 110.
Y60: 1) Siivonen Heikki LAS SE, 2) Silvan Seppo ViHa 104, 3) Rämö Sauli OSU 102.
Y70: 1) Ahlroth Raimo LoA 95, 2) Mäkinen Taisto YMS 95, 3) Laine Reino K-64 92.
Trap, finaalikilpailut
Juniorit: 1) Kopra Vili OSU, 2) Wejberg Henrik HyMA, 3) Kopra Niko OSU.
Naiset: 1) Veromaa Mopsi SSG, 2) Mäkelä-Nummela Satu OSU, 3) Antikainen Noora OSU.
Seniorit: 1) Siivonen Heikki LAS, 2) Heikkiniemi, 3) Nummela Matti OSU.
Yleinen: 1) Kull Arno EST, 2)Törnroos Vesa LAS, 3) Kirvesmäki Janne KarMAS.
Trap, joukkukilpailu, yleinen: 1) SSG Svahn Heikki 106, Kinnunen Jesse 118, Matikainen Veli-Matti 117, 341, 2) LAS Jokinen Ari 110, Rämö Risto 109, Virolainen Antti 101, 320, 3) ViHa Hämäläinen Tomi 106, Hiltunen Antti 99, Oksa Pasi 114, 319.
Viimeisimmät kommentit