Maastojuoksu

Lempäälän kunnanmestaruusmaastot, 17.5., Hakkari, Lempäälä. Tulokset.

M3 km: 1) Kivelä Aleksi 10,23, 2) Ruuti Marko 1,16.

P5 200 m: 1) Lipponen Leo 0,53, 2) Hyytinen Eeli 0,56, 3) Tarhonen Lauri 0,57, 4) Heinonen Jaakko 1,01, 5) Ylilehto Arttu 1,03, 6) Salmijärvi Akseli 1,03, 7) Väätäinen Elmeri 1,11, 8) Karislahti Niklas 1,14, 9) Koivula Akusti 1,19, 10) Järnström Kristian 1,21.

P7 500 m: 1) Mikkola Luukas 2,07, 2) Lipponen Joel 2,12, 3) Hakala Lauri 2,15, 4) Aho Urho 2,15, 5) Lehtinen Lukas 2,18, 6) Heinonen Nuutti 2,26, 7) Riikonen Olli  2,27, 8) Kivistö Aleksi 2,28, 9) Ikola Akseli 2,28, 10) Koivula Verneri 2,53, 11) Suoniemi Severi 2,57, 12) Järnström Niklas 3,18.

P9 1 km: 1) Hoffrén Anssi 3,56, 2) Mäkilä Miko 4,01, 3) Kivistö Joona 4,06, 4) Salo Ossi 4,14, 5) Koskinen Akseli 4,26, 6) Bass Eliel 4,30, 7) Riikonen Eemeli 4,31, 8) Koivula Akseli 4,32, 9) Saviahde Viljami 4,35, 10) Guttorm Otto 4,36, 11) Saha Petrus 4,36, 12) Kuusjärvi Akseli 4,37, 13) Hyytinen Ilkka 4,39, 14) Mänty Miska 4,42, 15) Aho Ilari 4,49, 16) Pentinniemi Juuso 4,54, 17) Pentinniemi Peetu 4,56, 18) Salmijärvi Ilmari 4,57, 19) Aromäki Jaakko 5,01, 20) Oksjoki Elias 5,12, 21) Tarhonen Niilo 5,29, 22) Patronen Jussi 5,43.

P11 1 km: 1) Ruuti Eerik 3,41, 2) Kaikkonen Oliver 3,54, 3) Koivula Pietari 3,56, 4) Närhi Aapo 3,59, 5) Kuusjärvi Viljami 4,05, 6) Soukka Tero 4,21, 7) Karislahti Aapeli 4,26, 8) Riikonen Eelis 4,42.

P13 2 km: 1) Kuusjärvi Eelis 7,38, 2) Ranta Eero 7,42, 3) Jutila Samuel 8,57, 4) Haapaniemi Petteri 9,26, 5) Urvanta Antti 9,28.

P15 2 km: 1) Närhi Tuomas 9,14 .

P17 3 km: 1) Heikkinen Santtu 10,25.

M50 3 km: 1) Soukka Timo 12,43.

N 3 km: 1) Tahvanainen Veera  14,17.

T5 200 m: 1) Nikulainen Aina-Fiona 0,53, 2) Jokinen Nella 0,53, 3) Kaikkonen Iida 1,04, 4) Niinimäki Anna 1,39, 5) Järnström Fiona 2,34.

T7 500 m: 1) Anttila Minni 2,07, 2) Väätäinen Aino 2,08, 3) Antinaho Lyydia 2,12, 4) Laukkanen Liina 2,14, 5) Riikonen Iida 2,17, 6) Lehtola Aava 2,19, 7) Järnström Minea 2,33, 8) Ahti Salla 2,37, 9) Rajamäki Hertta 2,39, 10) Kovero Aino 2,44, 11) Ahti Aino 2,49, 12) Aho Saana 3,02, 13) Mikkola Lilja 3,11, 14) Niinimäki Silja  3,12.

T9 1 km: 1) Aho Iiris 4,16, 2) Ahti Saana 4,16, 3) Penttilä Minja 4,21, 4) Ylilehto Aada 4,24, 5) Rajala Ella 4,40, 6) Alanko Neea 4,59, 7) Mäkynen Jenna 5,00, 8) Rasinmäki Siru 5,21, 9) Rajamäki Helmi 5,30, 10) Patronen Aino 5,57, 11) Leppänen Anni 6,05, 12) Kuisma Eerika 6,11, 13) Jokinen Fanni 6,14.

T11 1 km: 1) Niemelä Iina 3,49, 2) Mäkynen Nella 3,52, 3) Aalto Aino 4,15, 4) Hynönen Ida 4,21, 5) Oksjoki Olivia 4,46.

T13 2 km: 1) Haapalehto Ella Noora 7,58.

T15 2 km: 1) Ranta Emma 8,37.

Kuntosarja 2 km: 1) Jutila Timo  8,58.

HEI, LÖYSIT KIINNOSTAVAA SISÄLTÖÄ!

Kirjaudu sisään tai luo tunnukset ilmaiseksi.

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>