Ruotsila jatkaa puheenjohtajana

Sarapiston-Kuokkalan asukasyhdistys ry:n vuosikokous 21. elokuuta valitsi yhdistyksen puheenjohtajaksi edelleen Eero Ruotsilan. Muiksi hallituksen jäseniksi valttiin edelleen Arja Laine, Aila Ruhala, Timo Oksjoki ja Juha Kanerva. Uutena hallitukseen valittiin Mika Lahtinen. Uusiksi varajäseniksi valittiin Anne Hautakangas ja Sisko Toikka.

Yhdistyksen neuvottelijoiksi kunnan, osakaskunnan ja naapureiden kanssa Sillanojanlahden ranta-asiassa valittiin Timo Oksjoki ja Eero Ruotsila.

Toimintasuunnitelmassa on retkiä Saarikonmäen ja Koivunokan laavuille, Sarapiston lammasaitauksen ylläpitoa sekä lentopallokentän ja Sienipolun  leikkikentän hoitoa. Katujen kunnossapito yhdistyksen alueella herätti keskustelua.

Kokouksen aluksi Kaarina Lepistö esitteli kokousväelle Museoraitin kauppamuseota.

HEI, LÖYSIT KIINNOSTAVAA SISÄLTÖÄ!

Kirjaudu sisään tai luo tunnukset ilmaiseksi.

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>