Esa Virtasen puheenjohtajuuskausi sai Kisassa jatkoa

Lempäälän Kisan syyskokous kokosi suurimman yleisömäärän kuin vuosikausiin, kaikkiaan kolmattakymmenettä seuran jäsentä oli tekemässä muutamia merkittäviä päätöksiä.
Seuran puheenjohtajana jatkaa diplomi-insinööri ja tunnettu hiihtomies Esa Virtanen. Johtokunnan uusina jäseninä aloittavat tammikuussa 2015 Terhi Kuisma, Tommi Roininen ja Hanna Lehmus. Vanhoina johtokuntalaisina jatkavat Juha Aho, Jorma Kunnas, Antero Korhonen, Vesa Saarinen, Mika Heikkilä ja Jeremy Kurvinen.
Organisaatiollisesti merkittävä seikka oli, että yleisurheilujaosto irtautui hallinnollisesti omaksi itsenäiseksi yhdistykseksi eli Lempäälän Kisa yleisurheilu ry:ksi, joka aloittaa toimintansa ensi vuoden alussa.
Seuran budjetin loppusummaksi vahvistettiin muhkea yli 800 000 euron summa.
Kisan urheilutoiminta jatkuu entiseen tapaan jaostojen kautta, mutta vuoden 2015 uutuutena järjestetään kolmen kuntotapahtuman ketju eli helmikuussa Lempäälä-hiihto, toukokuussa perinteinen Ideapark-juoksu sekä elokuun lopulla Lemmon polkaisu eli kuntopyöräilytapahtuma.